Menu Zamknij

POWER: Odkrywcy świata i siebie – Programy edukacyjne aktywizujące młodzież na rzecz budowania zdrowia psychicznego i przeciwdziałania uzależnieniom

Zadanie publiczne „POWER: Odkrywcy świata i siebie – Programy edukacyjne aktywizujące młodzież na rzecz budowania zdrowia psychicznego i przeciwdziałania uzależnieniom” zostało dofinansowane ze środków Miasta Jelenia Góra z „funduszu alkoholowego”.

W jaki sposób mogę przewrócić koc na drugą stronę, gdy stoją na nim ludzie?

Jakie soki najlepiej zmieszać, by były jeszcze smaczniejsze i zdrowsze?

W jaki sposób stawiać granice, żeby nie zostać zdominowanym przez drugą osobę?

To tylko niektóre z zadań wykonywanych przez uczniów jeleniogórskich szkół podstawowych podczas gry „POWER: odkrywcy świata i siebie”.

Elementami gry były zadania dotyczące radzenia sobie z emocjami i stresem, porozumiewania się i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, twórczego i krytycznego myślenia oraz samoświadomości i empatii.

 Kształtowanie tych zasobów umożliwia pełniejsze i zdrowsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Daje również dodatkową siłę w sytuacjach, które mogą prowadzić do podejmowania zachowań ryzykownych.

Prawie 200 uczniów z Jeleniej Góry wzięło udział w pikniku z udziałem psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych poradni psychologicznych Era Psyche Radomierz i Era Psyche Jelenia Góra.

A wszystko to działo się w przestrzeni hali sportowo-widowiskowej SP nr 10.